Návod k použití - modulu likvidátoru

Veškerá manipulace je povolena osobám starším 18 let
Upozornění: Podle zákona č.114/1992 Sb. O ochraně přírody a krajiny, v platném znění,
je Krtek obecný chráněným živočichem!

Bezpečnostní pokyny: Zákaz přístupu a manipulace s přístrojem dětmi! Nemiřte ústím přístroje proti tělu, očím a jiným osobám! Mějte vždy přístroj zajištěn - tak nikdy nedojde k iniciaci nábojky! Obr. 4 a 8

Vývoj a použití: Jsme letecká firma a dlouhá léta bojujeme s krtky a jinými hraboši na našem letišti. Vzniklé hromádky dokážou poškodit UL letoun nebo ohrozit provoz a bezpečnost startujících a přistávajících UL letadel. Dovolujeme si konstatovat, že jsme určitě použili vše možné a i snad nemožné k tomu, abychom hraboše z plochy a prostoru okolo hangáru vypudily - a nic, vše nadarmo. Dobří přátelé nám radili, že je lepší přestěhovat letiště, ale hraboše, že nevypudíme. Proto jsme vyvinuli expanzní likvidátor obrovské razance, jehož účinek byl až zbytečně silný. Postupem zkoušek jsme došli k tomuto provedení, které je při správném používání - dle návodu, dostatečně razantní, ale bezpečný při používání veřejností starší 18 let.

Použití: Likvidátor lze použít jak do hromádky, tak do chodbičky krtka/hraboše. Vyčistěte otvor, aby byl průchozí do chodbičky a o průměru větším než je spouštěcí mechanizmus. Obsypte jej hlínou a umáčkněte rukama. Je vhodné přístroj přikrýt, např. plastovou nádobou, aby byl chráněn před deštěm. Pokud přístroj použijete v místech, kde jsou chodbičky, vyhrábněte otvor a přístroj položte na chodbičku tak, aby spouštěcí mechanizmus vyčníval do chodbičky. Krtek/hraboš prolézající chodbičkou nebo hrnoucí zeminu před sebou stlačí spoušťový mechanizmus a ten iniciuje nábojku. Tlak spalných plynů roztrhne plíce hraboše. Dost často se ale stává, že po čase se do stávající opuštěné chodbičky "nastěhuje" další hraboš. Pak musíte postup opakovat. Přístroj po iniciaci očistěte kartáčem od hlíny a uchovávejte ho v suchém a čistém prostředí. Hraboši tropí neplechu i v zimě pod sněhem, proto přístroj lze použít kdykoli. Zvukový efekt je zanedbatelný, lze jej použít i v husté zástavbě.

Něco o čeledi krtkovitých - odkaz

Příprava: Dle obr. 1) 2) 3) stlačte částečně spoušť a zajistěte ji červenou páčkou.
Obr. 4) nasuňte na přístroj pěnové obaly, které slouží pro lepší utěsnění v chodbičce.
Obr. 3) 5) v této poloze můžete vyšroubovat matku a vsunout nábojku a zašroubovat (spoušť zajištěna!)
Obr. 6) 7) palcem levé ruky zdvihněte spoušťový mechanizmus a pravou rukou napněte spoušť do okénka páky, současně palcem levé ruky stlačte spoušťový mech. směrem dolů a tím uzavřete konec páky v obdélníkovém otvoru. Červená páčka je stále v poloze zajištěno !
Obr. 8) po vyčištění otvoru v hromádce, nebo v chodbičce vložte přístroj a utěsněte jej okolo hlínou.
Obr. 9) 10) teprve po té otočte páčku pojistky do polohy odjištěno.

Po iniciaci přístroj očistěte kartáčem od nečistot, páku spoušťového mechanizmu částečně stlačte a červenou páčkou zajistěte. Po té vyšroubujte matku s nábojkou a např. šroubovákem vytlačte vypálenou nábojku. Takto je přístroj připraven k dalšímu použití.

Je použita nábojka 9x27 mm s největší razancí, volně prodejná. Lze použít i nábojku 9x17 mm, ale snižuje se tím účinek přístroje.